پادکست

پادکست گوش کنید اگر خواندنی‌ها را خوانده‌اید و دیدنی‌ها را دیده‌اید! وقت این است که شنیدن را آغاز کنید.

شنیدن فقط، گوش دادن به آلبوم‌های موسیقی یا رادیو نیست! راه دیگری هم برای شنیدن هست که بعضا جذاب‌تر از گوش دادن به موسیقی است.

پادکست همان چیزی است که این روزها به آن نیاز داریم!

پادکست زیتمه هم تلاش من است برای رساندن صدای افراد تاثیرگذار و انگیزه بخش در حوزه سلامت. در پادکست زیتمه که به میزبانی من تهیه و تولید می‌شود درباره زندگی، سلامتی و ورزش گفتگو می‌کنیم.

من حسن موسوی هستم که در هر قسمت سعی دارم به یک موضوع مرتبط با سلامتی اشاره کنم. شما می‌توانید پادکست‌ انگیزشی زیتمه را از اغلب اپلیکیشن‌های پادگیر و کانال تلگرام گوش کنید یا ویدئو این گفتگوها را در کانال یوتیوب زیتمه ببینید.

پادکست انگیزشی زیتمه

پادکست چیست؟

امروزه روش‌های تولید محتوا مدام در حال دگرگونی هستند. الان کمتر کسی وقت مطالعه و خواندن متن‌های طولانی را دارد و به همین دلیل روش‌های تولید محتوا در حال تغییر هستند.

podcast یک مدیوم جدید تولید محتوا است. podcast یا وبلاگ صوتی راهی آسان برای گوش دادن به محتواهای مختلف از طریق اینترنت است که قابل پخش روی کامپیوترهای شخصی، موبایل و… می‌باشد.

امروزه پادکست‌ها به منابع مطالعاتی و سرگرمی ما اضافه شده‌اند و هرکسی مطابق نیاز و سلیقه‌اش می‌تواند پادکستی با موضوع مورد علاقه‌اش را پیدا کرده و دنبال کند.

پادکست نوعی فایل صوتی و دیجیتال است که در فضای اینترنت منتشر می‌شود و کاربران می‌توانند به راحتی آن را روی گوشی هوشمند خود دریافت کرده و گوش دهند.

پادکست به زبان ساده یعنی صدای ضبط شده‌ای که در فضای اینترنت منتشر می‌شود و هرکسی می‌تواند به این محتوای صوتی گوش دهد. این محتوای صوتی می‌تواند صحبت‌های یک نفر درباره موضوعی خاص، یک مکالمه چند نفره، تعریف کردن خلاصه کتاب‌ها، آموزش زبان و یا موضوع دیگری باشد.

این روش تولید محتوا با افزایش محبوبیت دستگاه پخش موسیقی دیجیتالی آی‌پاد به عنوان روشی آسان برای به اشتراک گذاشتن محتویات صوتی از طریق اینترنت، به‌وجود آمد.

برای مثال در سال ۲۰۰۴ گسترش و محبوبیت این پدیده به حدی بوده‌است که حتی کاخ سفید هم تعدادی از سخنرانی‌های جرج بوش را به صورت پادکست آماده کرده و بر روی وب‌سایت رئیس‌جمهور آمریکا قرار داد.

به کمک این روش، امکان شنیدن هر بخش از محتوا، جلو و عقب بردن آن، شنیدن محدوده خاص از محتوا، حتی سرعت پخش محتوا و سایر کنترل‌ها از طرف شمای شنونده امکان پذیر است.

محبوبیت پادکست فارسی روز به روز در حال افزایش بوده و شاهد رشد و ایجاد پادکست فارسی در موضوعات مختلف هستیم.

زیتمه در کست باکس

زیتمه در اپل پادکست

پادکست انگیزشی

انگیزه یک محرک اساسی برای انجام کارهای کوچک و بزرگ در زندگی است. فرقی نمی‌کند چه کسی هستید، کجا کار می‌کنید، چند سال دارید و چقدر موفق هستید؛ اگر انگیزه‌ نداشته باشید، زندگی معنای خودش را از دست می‌دهد. ذهن شما نیاز به یادآوری مدامِ انگیزه‌هایی دارد که شما برای خودتان مشخص کرده‌اید.

اگر فکر می‌کنید نیاز به کمک دارید و راه را گم کرده‌اید، بد نیست از یک نیروی کمکی مثل پادکست انگیزشی کمک بگیرید. پادکست‌ انگیزشی با زبان ساده و خودمانی، شما را بی‌پرده با خودتان آشنا می‌کند، مهارت‌های نرم را یاد می‌دهد و به شما کمک می‌کنند انگیزه‌های جدید در وجودتان تزریق کنید.

ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که بزرگترین مخاطب پادکست‌های انگیزشی افرادی با تحصیلات عالی و ثروتمند هستند. انگیزه یک مفهوم کلی است که برای هرکس، معنای خاص خودش را دارد. انگیزه همان نیروی محرکه است که باعث می‌شود ما صبح زود از خواب بیدار شویم، یا همان نیرویی است که ما را برای فتح قله مطمئن می‌کند و باعث می‌شود از قدم برداشتن خسته نشویم.

داشتن انگیزه کمک می‌کند چرایی کارهای خود را پیدا و هدف مشخص‌تری را دنبال کنیم.

شروع گفتگو
مشاوره در واتس‌اپ
سلام👋
راهنمایی میخوای؟