کلاس آنلاین

کلاس ورزشی آنلاین در تمام دنیا رواج پیدا کرده و افراد زیادی با استفاده از روش‌های متفاوت مانند اپلیکیشن‌های ورزشی، کانال‌ یوتیوب، صفحات اینستاگرام و… مشغول ورزش آنلاین در خانه یا هر محل دیگری هستند.

شیوع ویروس کرونا یا کووید ۱۹ باعث ایجاد تغییراتی در روال عادی زندگی همه ما شده، به همین خاطرمن هم تصمیم گرفتم تا کلاس‌ آنلاین پیلاتس را فعلا در بستر لایو اینستاگرام برگزار کنم.

ورزش آنلاین در خانه

این روزها و با شیوع ویروس کرونا اغلب باشگاه‌ها تعطیل شده و اگر هم باز باشد حضور در باشگاه به صلاح نیست. من هم کلاس‌های حضوری را تا بهبود شرایط لغو کردم. فعلا بهترین کار داشتن برنامه ورزشی برای تمرین در خانه است.

اگر به انجام ورزش آنلاین در خانه علاقمندید می‌توانید از مهارت من استفاده کنید. و از بهترین تمرینات بدنسازی در خانه بهره‌مند شوید. برای همین به شما دو روش تمرینی پیشنهاد می‌کنم:

 • تمرینات پیلاتس
 • تمرینات فانکشنال

کلاس آنلاین ورزش پیلاتس و کلاس آنلاین فانکشنال فیتنس من برای اکثر افراد مناسب است و شما می‌توانید به راحتی با من در منزل، محل کار یا هرجایی که امکان دارید تمرین کنید.

کلاس ورزشی آنلاین
کلاس آنلاین پیلاتس درمنزل از طریق اینستاگرام، توسط حسن موسوی

کلاس آنلاین آمادگی جسمانی

آمادگی جسمانی یعنی ایجاد یک وضعیت سالم جسمانی که می‌توان آن را به عنوان فیتنس هم تعریف کرد. فردی که آمادگی جسمانی دارد، دارای اندامی متناسب است و قادر است تمام فعالیت‌های روزانه‌ی خود را بدون خستگی و بدون هیچ مشکلی انجام دهد.

در تعریفی دیگر دانشکده طب ورزش آمریکا، آمادگی جسمانی را اینگونه تعرف می‌کند: قابلیت اجرای فعالیت‌های بدنی از سطح متوسط تا پُر شدت بدونِ خستگیِ مفرط و حفظ این قابلیت در سراسر دوره‌ی زندگی. این توصیف چیزی فراتر از قادر بودن به دویدن در مسافت‌های طولانی‌ یا کار با وزنه‌های سنگین در باشگاه می‌باشد.

در راستای رسیدن به آمادگی جسمانی رعایت سه اصل تغذیه مناسب، پرورش ذهن و تمرین فیزیکی در رسیدن به تناسب اندام اهمیت ویژه‌ای دارد.

حسن موسوی

در آمادگی جسمانی مرتبط با سلامت به توسعه فاکتورهای مورد نیاز برای حفظ شیوه زندگی سالم، توجه می‌شود. فاکتورهای آمادگی جسمانی عبارتند از: قدرت عضلانی، استقامت عضلانی، استقامت قلبی عروقی یا هوازی، انعطاف پذیری و ترکیب یا فرم بدن.

در مجموع فیتنس دارای معانی مختلفی‌ می‌باشد. نکته مهم این است که یک فعالیت ورزشی منظم را آغاز کنید که بتواند سلامت و تناسب اندام شما را تضمین کند. هرچه در انجام ورزش مداومت بیشتری داشته باشید سالم تر و دارای تناسب اندام بهتری نیز خواهید بود.

بر همین اساس من به شما دو روش تمرینی را معرفی و پیشنهاد می‌کنم که می‌توانند زندگی شما را دگرگون کنند تمرینات پیلاتس و تمرینات فانکشنال، هر دو روش فواید خاصی دارند که در ادامه و به اختصار توضیح می‌دهم. با من همراه باشید…

ورزش پیلاتس در خانه

این سوال بسیار از من پرسیده می‌شود که آیا انجام تمرینات پیلاتس در خانه امکان پذیر است؟ اکثر افرادی که این مطلب را مطالعه می‌کنند واقعاً می‌خواهند پیلاتس را امتحان کنند، اما تصورمی کنند برای انجام تمرینات به تجهیزات و دستگاه‌های خاص نیاز دارند.

اما برای بهره‌مندی از فواید پیلاتس نیازی به وسایل اضافی و گران قیمت نیست. پیلاتس با حداقل تجهیزات و به راحتی در خانه قابل اجرا است. بنابراین شما به راحتی می ‌توانید بدنسازی در خانه بدون وسیله را تجربه کنید و تمام آنچه نیاز دارید یک زیرانداز مخصوص و مربی است که شما را راهنمایی کند.

شما می‌توانید بدون رفتن به باشگاه و از هرکجا با حداقل امکانات، پیلاتس را در منزل از تمرینات مبتدی تا پیشرفته دنبال کنید. برای نتیجه گرفتن از تمرینات پیلاتس به هیچ چیزی جز تمرکز، پشتکار و وزن بدنتان نیاز نخواهید داشت.

کلاس ورزشی آنلاین
کلاس پیلاتس آنلاین، هرجا هستی دو روز در هفته با من تمرین کن

اگه عزمت رو جزم کردی به جمع ما ملحق شو …

حسن موسوی

روش پیلاتس فِلو

در روش پیلاتس فِلو تمرین‌ها منسجم، چالش برانگیز و در عین حال روان و پویا است. روشی است بر پایه و اساس حرکات پیلاتس که با ترکیبی از توالی‌های پویا و حرکات الهام گرفته از برخی روش‌های تمرینی دیگر، توسط حسن موسوی اجرا می‌شود.

در این روش از مفهوم یادگیری دنباله‌دار و سپس گره زدن تمرینات به یکدیگر به گونه‌ای استفاده می‌شود که حرکات در بدن شما جاری و ساری ‌شود. تمرینی پیوسته، روان و هوشمندانه که تنها با دو جلسه در هفته تمرین، بدن و زندگی شما تغییراتی اساسی پیدا می‌کند.

در روش پیلاتس فلو نه تنها یک توالی کلی وجود دارد، بلکه شما متوجه جریان خاصی بین حرکات خواهید شد. این جریان پیوسته، روان و منظم باعث باز شدن مسیر‌های انرژی می‌شود و مرکز بدن شما را چون کوره‌ای گداخته می‌کند.

در کلاس Pilates Flow تمرینات به روانترین شکل ممکن ترکیب می‌شوند و انتقال از یک حرکت به حرکت بعدی با حساسیت خاصی جریان می‌یابد، تا بدن شما به راحتی پذیرای این جریان باشد.

این روش یک تمرین کامل و تمام بدنی است که با تمرکز ذهن، تنظیم تنفس و استفاده از قدرت درونی، شما را از هر لحاظ متعادل می‌کند و به شما امکان می‌دهد تا حرکات را در ذهن و جسم خود نهادینه کنید.

البته نباید انتظار نداشته باشید که این کلاس آنلاین دقیقا شبیه کلاس‌های دیگر Pilates باشد. اگر پیش از این پیلاتس را انجام داده باشید، مطمئناً برخی حرکات را تشخیص خواهید داد، اما به زودی متوجه خواهید شد که با روش تمرینی متفاوت‌تری روبرو هستید.

پیشنهاد می‌کنم به ما بپیوندی و تمرینی روان، پیوسته و چالش انگیز رو تجربه کنی

حسن موسوی
کلاس ورزشی آنلاین
معنا و مفهوم و هدف فانکشنال ترینینگ قدرت و عمکرد بهتر است.

کلاس آنلاین فانکشنال فیتنس

معنا و مفهوم و هدف فانکشنال ترینینگ قدرت و عمکرد بهتر است. این تمرینات به بهبود تعادل، استقامت عضلانی و افزایش توان قلبی و عروقی شما کمک شایانی می‌کند، اما به شیوه‌ای متفاوت!

فانکشنال ترینیگ با بهبود وضعیت سیستم حرکتی و عملکردی بدن، افزایش قدرت بوسیله تنوع الگوهای حرکتی خاص و ارتقا physical function توانایی‌های شما را بهبود می‌بخشد.

کلمه اصلی برای تعریف تمرینات فانکشنال، عملکرد بهتر است. بنابراین فانکشنال ترینینگ یک هدف دارد و آن تمرکز بر عملکرد الگوهای حرکتی خاص مانند پرتاپ کردن، کشیدن یا هل دادن است.

تمرینات فانکشنال از حرکات بنیادی مانند اسکوات، هینج، لانژ و… تشکیل می‌شود که با ابزارهای خاصی مانند مدیسن بال، فوم رولر یا کش و… انجام می‌شود.

کلاس ورزشی آنلاین
می‌توانید هرجایی که هستید در کلاس ورزشی آنلاین شرکت کنید.

مزایای شرکت در کلاس ورزشی آنلاین

سوالی که شاید برای شما مطرح شود این است که چرا باید کلاس ورزشی آنلاین را انتخاب کنم؟

کلاس مجازی ورزش مزایای خاصی دارد، حضور در این کلاس مستلزم رفت و آمد نیست و نیاز نیست شما به باشگاه بروید، بنابراین اگر در یک کلانشهر زندگی می‌کنید، ساعت‌ها در ترافیک و آلودگی هوا نخواهید ماند.

مزیت‌ دیگر شرکت در کلاس ورزشی مجازی این است که شما می‌توانید هرجایی که هستید در آن حضور پیدا کنید، مثلا در محل کار یا زمانی که در مسافرت هستید.

حتی می‌توانید به صورت گروهی همراه اعضای خانواده یا دوستان در کنار هم تمرین کنید، یا می‌توانید در هر شهر یا کشوری که هستید به کلاس بپیوندید. (دوستان زیادی از نقاط مختلف دنیا در کلاس من حضور دارند.)

همچنین اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که دسترسی به باشگاه ورزشی ندارید یا کمبود وقت دارید یا به هر دلیلی نمی‌توانید از خانه خارج شوید بهترین راه شرکت در کلاس ورزشی آنلاین است.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و از آنجا که اپلیکیشن‌هایی مانند اینستاگرام روی انواع تلفن همراه، تلویزیون‌های هوشمند و لپ تاپ ها در دسترس است، پس شما با توجه به امکاناتی که دارید می‌توانید به راحتی در کلاس‌

درضمن این کلاس‌ها از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است. کلاس‌های حضوری که در باشگاه تشکیل می‌شود، دارای قیمت بالاتری نسبت به کلاس‌های آنلاین هستند.

کلاس ورزش پیلاتس در خانه برای خانم‌ها و آقایان توسط حسن موسوی

نمونه‌ای از تمرینات کلاس آنلاین ورزش پیلاتس

۳۰ دقیقه ویدیو آموزش پیلاتس در منزل، تمرینات پیلاتس را در منزل بدون اینکه به باشگاه بروید انجام دهید. این تمرین آنلاین بر افزایش قدرت عضلات مرکزی بدن تمرکز دارد و می‌توانید بدون نیاز به وسیله خاصی پیلاتس را در منزل تجربه کنید.

ثبت نام در کلاس ورزشی آنلاین

شرایط شرکت کلاس آنلاین ورزش پیلاتس چیست؟

این کلاس آنلاین بر پایه و اساس تمرینات پیلاتس و در روزهای دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۱۸ به صورت زنده در لایو اینستاگرام برگزار می‌شود و هر جلسه از کلاس تقریبا ۵۰ دقیقه‌ است. همچنین ویدئو تمرین در بخش IGTV اینستاگرام ذخیره خواهد ماند.

یک اکانت اختصاصی برای کلاس آنلاین پیلاتس در اینستاگرام در نظر گرفته شده که پرایوت است و فقط افرادی که ثبت نام کرده‌اند قادر به شرکت در کلاس و دیدن آنلاین تمرینات و ویدئوهای ذخیزه شده هستند.

پس از ثبت نام وارد صفحه برگزاری کلاس در اینستاگرام می‌شوید، دکمه Follow Request را می‌زنید و منتظر می‌مانید تا درخواست شما بررسی و پذیرفته شود.

اگر نتوانستید راس ساعت آنلاین شوید، ویدئو هر جلسه تمرین آنلاین پیلاتس درIGTV instageram در دسترس شما است و می‌توانید هر زمان که فرصت داشتید با آن تمرین کنید.

شرایط شرکت کلاس آنلاین فانکشنال فیتنس چیست؟

این کلاس آنلاین بر پایه و اساس تمرینات فانکشنال و در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه به صورت دوطرفه، از طریق اسکایپ یا گوگل میت برگزار می‌شود و هر جلسه از کلاس تقریبا ۴۵ دقیقه‌ است.

قبل از شروع هر جلسه، برنامه‌ی تمرینی برای شما ارسال خواهد شد و در روزهای برگزاری کلاس، مربی اجرای تمرین شما را خواهد دید و توضیحات لازم برای اجرای صحیح حرکات و جلوگیری از آسیب را بیان خواهد کرد. برای همین ظرفیت کلاس محدود است، تا مربی فرصت کافی داشته باشد که همه‌ی افراد حاضر را با دقت زیر نظر بگیرد.

این دوره فعلا در سطح متوسط برگزار خواهد شد. اما لازم است تا افراد شرکت کننده از حداقل آمادگی جسمانی برای شرکت در کلاس برخوردار باشند و آسیب دیدگی خاصی نداشته باشند. مهمتر از همه باید هفته‌ای حداقل شش کیلومتر بدوند (این مورد با اپلیکیشن استراوا رصد خواهد شد).

نظر برخی از دوستان عزیزی که در کلاس آنلاین شرکت داشتند

حسن موسوی مربی پیلاتس
مصاحبه حسن موسوی در روزنامه اعتماد درباره ورزش پیلاتس

فیلم تمرین پیلاتس برنامه صبحگاهی سلام صبح بخیر

تمرین پیلاتس با حضور گروه موسسه پیلاتس ایرانیان در برنامه صبحگاهی سلام صبح بخیر شبکه سه، سه‌شنبه ۴ آذرماه ۱۳۹۹ در استودیو سلام – با سرپرستی استاد مرتضی شفیعی و حضور اساتید حسن موسوی، اسدالله ایمانی، کامبیز صدوق و ناصر خان محمدی

سوالات متداول درباره کلاس آموزش آنلاین پیلاتس

آمادگی جسمانی چیست؟

دانشکده طب ورزش آمریکا، آمادگی جسمانی را اینگونه تعرف می‌کند: قابلیت اجرای فعالیت‌های بدنی از سطح متوسط تا پُر شدت بدونِ خستگیِ مفرط و حفظ این قابلیت در سراسر دوره‌ی زندگی.

ورزش پیلاتس برای چی خوبه؟

ورزش پیلاتس برای اصلاح ساختار بدن، کشیده‌تر شدن قامت، بهبود دردهای کمری و گردنی، یکپارچگی و تناسب اندام، افزایش توان تنفسی، بهبود عملکرد ریه و افزایش انعطاف پذیری بسیار مناسب است.

انجام ورزش آنلاین در خانه شدنی است؟

انجام ورزش هم در باشگاه و هم در خانه امکان پذیراست. شما به سادگی می‌توانید ورزش را در خانه هم انجام دهید چراکه برای انجام این تمرینات به ابزار و وسایل خاصی نیاز ندارید. تنها نیاز شما مربی کاربلد و حرفه‌ای است.

مربی این کلاس چه کسی است؟

من حسن موسوی، مربی رشته‌های پیلاتس، تی آر ایکس و فانکشنال، دارای مدرک بین المللی تی آر ایکس و فانکشنال هستم که از سال ۱۳۹۰ مشغول به مربیگری رشته‌های ذکر شده می‌باشم و با شیوع ویروس کرونا و ایجاد محدویت‌ها، کلاس‌های آنلاین را از اردیبهشت ۱۳۹۹ شروع کردم.

خیلی وقته ورزش نکردم، می‌تونم در کلاس شرکت کنم؟

سطح این کلاس متوسط است، یعنی تمرینات نه سنگین و نه سبک هستند. مضاف بر این که من در تمام طول تمرین با شما تمرین می‌کنم و توضیحات کاملی هم ارائه می‌کنم. برای همین شما بعد از یک جلسه به راحتی با کلاس هماهنگ خواهید شد.

25 دیدگاه دربارهٔ «کلاس آنلاین»

 1. دو ماه هست که توی کلاسای پیلاتس آنلاین شرکت میکنم. روند کلاس به نظرم خیلی متعادل هست، نه فشار زیادی، نه ساده زیاد. تنوع جلسات هم خیلی خوبه. هر حرکت رو هم به خوبی توضیح میدن و تمام ایرادات ممکن رو پیش بینی میکنن و میگن تا حرکت رو به درستی انجام بدیم. اگر هم سوالی باشه به خوبی توضیح میدن. فک میکنم روی طرز نشستنم هم تاثیر خوبی داشته و کلا توی این دوران سخت تلاش خوبی برای سلامت بودن هست. کل روز مشتاقم کلاس شروع بشه 🙂 از نظر فنی هم، اوایل با گوشی تمرین میکردم، که یکم سخت بود ولی بعد تصویر و روی تلویزیون منتقل کردم و خیلی راحت شد.

 2. سلام
  دوماهه که پیلاتس رو شروع کردم، قبلا شدیدا کمر درد داشتم، ولی الان هیچ مشکلی ندارم، پیاده روی میکنم و میدوم، کلاس خیلی خوبیه، کلاس ها برای مدت طولانی ذخیره میشن تو پیج، و کاملا منطبق با برنامه ی خودمون میتونیم کلاسارو دنبال کنیم، زمانش هم استاندارده. هزینه ش هم واقعا خوب و به صرفه هست. آقای موسوی خیلی با صبر و حوصله نحوه ی انجام تمرینارو برامون توضیح میدن، که باعث شده خودم خیلی از خطاهامو اصلاح کنم.

 3. سلام مربی عزیز 💐
  بابت زحماتی که کشیدین خیلی ازتون ممنونم.
  کلاس ها واقعا عالی و کامل و خییلی متنوع بود و اینکه توضیحاتتون در مورد حرکات فوق العاده بود من خودم تو کلاس حضوری که قبلاً پیلاتس رفته بودم حرکات گاهی باعث درد زیاد در عضلاتم میشد اما کلاس شما اذیتم نکرد و حتی باعث تقویت عضلاتم شد اینو خودم حس میکنم و البته یکم در این یک ماه سایز هم کم کردم حرکات رو کامل با طرز صحیح و تفاوتش با طرز غلط رو توضیح میدادین این خیلی عالی بود .
  ممنننووووونم.

 4. سلام
  من از سال ۹۶پیلاتس رو شروع کردم قبلش بگم که من سیستم ایمنیم ضعیفه و دکتر گفت حتما برای اینکه عضلاتت ضعیفتر نشن یه ورزشی رو شروع کنی.با نظر مربی پیلاتس رو شروع کردم و بیشتر ناهنجاریهایی که در بد نشستن و بد ایستادن داشتم تا حدی رفع شدو از لحاظ روحیه که دیگه عالی شده بودم.تا اینکه کرونای لعنتی اومد و همه چیو خراب کرد.دیگه نمیتونستم باشگاه برم کمی تو خونه ورزش میکردم و کم کم دردهای قبلی اومد سراغم و دیگه ورزش نکردم فقط گهگاهی پیاده روی میکردم.تا اینکه با استاد موسوی از طریق یکی از دوستان آشنا شدم و دیدم خیلی خوب ورزش میدن و همه نکات رو توضیح میدن.وشدم عضو گروه ورزش آقای موسوی.ازشون تشکر میکنم و براشون آرزوی سلامتی و موفقیت دارم🙏🌺

 5. دو ساله که پیلاتس کار میکنم،مشکل دیسک گردن شدید داشتم که حل شد،برای مشکل اعصاب روزی ۷ تا قرص میخوردم که بعد از پیلاتس الان به روزی دوتا رسیده،اضافه وزن داشتم که از ۷۲ کیلو به ۶۵کیلو رسیدم،تا حالا که فواید زیادی برام داشته،کلاسهای شما هم که بی نظیره با توضیحات کامل وانرژی که به همه منتقل میکنید

 6. سلام من قبلا کلاسهای حضوری پیلاتس میرفتم یادمه روزی که پیلاتس رو برای بار اول تجربه کردم از حال خوبی که داشتم متحیر بودم تمام زوایای بدنم به چالش کشیده بود من تجربه ایروبیک رو هم داشتم ولی پیلاتس فوق العادس… کلاسهای آنلاین آقای موسوی یه تفاوتی داره واون اهمیت تنفس وتاکید زیادشون رو تنفسه… من تنفس صحیح رو اینجا یاد گرفتم..ریتم آرام حرکات هم برام جالبه وتاثیرزیادی روی کمردردم که به خاطر فاصله گرفتن از ورزش وخشکی عضلات ایجاد شده بود. داشت.
  والبته چون من حرکات رو تقریبا بلدم گاهی توضیحاتشون برام تکراریه ودوست دارم از توضیحات بکاهند و پشت سر هم تمرین کنیم.. والبته دوست داشتم با توپ پیلاتس هم تمرین کنیم که توضیحات ایشون کاملا قانع کننده بود…. و ممنونم برای توضیحات کاملشون برای رفع دردزانوهام وپای پرانتزی…
  نتیجه ی تمریناتم رو حتما میزنم ودرآخرطلب خیر وآرزوی بهترینهاروبرای ایشون خواستارم.

 7. از آذرماه ۹۹ در کلاس های آنلاین پیلاتس شرکت می کنم.
  تمرینات پیلاتس آن هم به صورت آنلاین غیر اینکه از لحاظ جسمی تاثیرات مثبت زیادی دارد به لحاظ روحی هم خیلی کمک کننده است .
  برگزاری منظم جلسات،تمرینات متنوع در هر جلسه ، امکان استفاده از تمریناتی که ضبط شده در طی ماه، توضیحات دقیق قبل از هر حرکت و….جزو محاسن کلاسهای انلاین استاد موسوی هست .

 8. سلام وقت بخیر من دیسک کمر دارم و مشکل انحراف زانو هم دارم و به خاطر شرایط کاریم دائما کمردرد داشتم و باید هرهفته فیزیوتراپی میرفتم.
  از دیماه ۹۹ در کلاسهای انلاین استاد موسوی شرکت میکنم بی نهایت روی شرایط جسمانیم تاثیر مثبت داشته. از ابتدای سال من فقط ۱بار فیزیوتراپی رفتم و مسئله دیگه ، دکتر فیزیوتراپم گفتن انحراف زانوم بهتر و کمتر شده. من به محض رسیدن به منزل کلاس آنلاین شرکت میکنم و خستگی کل روز از بین میره و روحیه ام خیلی بهتر شده.
  درنهایت کلاسهای استاد بسیار پربار و مفید هست از نظر جسمانی و روحی
  از تلاش و دلسوزی استاد گرانقدر کمال تشکر را دارم.

 9. سلام. در مورد پیلاتس من چون کوه میمرم یکی از دوستان بهم پیشنهاد کرد که برای آمادگی جسمانی این ورزش را هم انجام بدم. واقعا همینطوره چون تمام ماهیچه ها همیشه آماده و قوی میمانند و حتی بعد از کوهنوردی چون بدن خیلی کوفتگی داره خصوصا در ناحیه پاو این ورزش بعنوان ریکاوری عمل میکنه. و همیشه از ددرد کتف راست اذیت میشدم ولی با انجام این ورزش این درد از بین رفته. کلا ورزش نشاط آوری محوب میشه. استادم که دیگه حرف نداره. کلاسهای آنلاین رو خیلی ترجیح میدم. حداقل ۲ ساعت در وقتم صرفه جویی میشه و راحتر میتونم ادامه بدم. حتی غیر از آنلاین هم اگر وقت داشته باشم میشه تمرینها را انجام داد.

 10. حدود شش ساله که پیلاتس کار می‌کنم. با مربی‌های خوبی کار کردم. تفاوت خیلی بارز آقای موسوی با مربی‌های دیگه تأکید و آموزش صحیح تنفس هستش. توی این ورزش دم و بازدم صحیح خیلی اهمیت داره و من تازه یاد گرفتم که چطور باید این کار رو انجام داد. آقای موسوی بسیار بادقت درباره انجام دادن صحیح حرکات توضیح می‌دن و ورزش کردن در کلاس‌هاشون بسیار لذتبخشه. حتماً تغییر و تفاوت رو با کلاس‌هاشون می‌شه تجربه کرد.

 11. خیلی وقت بود که دنبال کلاسی میگشتم که مربی و تمرین داشته باشه بدون مبارزه و مسابقه. وقتی با پیلاتس آشنا شدم، مدتی طول کشید تا تمرینات رو به درستی انجام بدم و تاثیرشو ببینم. تعداد تمرینات و تنوعشون فوق العاده است. آقای موسوی هر جلسه یه تمرین جدید اضافه میکرد و برای من جای تعجب بود که چقدر تنوع حرکات زیاده. علاوه بر این چیدمان و فشار تمرینات بسیار عالیه و تنفس بسیار تاثیر گذار. به نظرم این ورزش رو همه باید انجام بدن. با روش استاد موسوی نه تنها بدن سالم میشه بلکه روحیه و حال آدم هم خوب میشه.

  1. سلام من فعلا سه جلسه در کلاس ایشون شرکت کردم واقعا عالی هس قبلا کلاس پیلاتس شرکت کردم بودم ولی اصلا قابل مقایسه نیست.ان شااا که همیشه کلاسهای آنلاین ااستاد موسوی برقرار باشه تا بتونم شرکت کنم اخه من تهران نیستم.امیدوار که همیشه شاد و تندرست و مانا باشید استاد بزرگوار

 12. سلام استاد عزیز موسوی
  خیلی وقته با پیلاتس آشنا شدم و از ابتدا خوشبختانه با شما این ورزش خوب را شروع کردم. پیلاتس ورزشیه که هم بعنوان یه ورزش کامل و هم مکمل ورزشهای دیگر قلمداد میشود. من کوهنوردی میکنم و تقریبا هر هفته مسری حدودا ۱۲ تا ۱۸ کیلومتر را طی میکنم. پیلاتس بهم کمک میکنه تا بتونم همیشه بدنم آمادگی داشته باشه و اثر آنرا خیلی خوب در پیمایش حس میکنم و حتی نحوه تنفس. بعداز پیمایش نیز بعلت کوفتگی عضلات، خصوصا پا، پیلاتس باعث میشه تا راحتر این کوفتگی از بین برود. ضمنا من آنلاین را بیشتر ترجیح میدهم حتی اگر شرایط تغییر کند. هم از نظر موارد بهداشتی که همیشه هست و دیگر اینکه حداقل در هر جلسه دو ساعت صرفه جویی میشود. ضمن اینکه هرجا باشیم میتواتیم آنلاین همراه باشم یا اگر هم نشد بعدا بصورت آف لاین. بدون تعارف اخلاق شما هم خیلی عالیه

 13. سلام واقعا این کلاس ها منو سر پا نگهداشته تمرین با استاد موسوی بسیار دل انگیز و دوست داشتنیه
  حرکات رو کامل توضیح میده و هوای همه شاگرداش رو داره
  از اون قدیمیه تا این جدیده تطبیق با شرایط کرونایی یعنی همین
  صرفه جویی در زمان و اینکه هرجا باشی میتونی تمرین کنی و بدنت شرایط آماده خودش رو حفظ کنه
  من حدود ۶ ساله پیلاتس کار میکنم و قاطعانه میگم پیلاتس حرف نداره تو هر سنی میتونی شروع کنی و برای هر شرایط بدنی تمرین خودش رو داره
  هرجا هستی شروع کن و کلاس های آنلاین سید حسن موسوی رو انتخاب کن قطعا سود می کنی
  یا حق

 14. سلام استاد موسوى عزيز
  كلاس هاى آنلاين شما مرتب با كيفيت ودر سطح بسيار خوب وعالى است براى من يكى كه نعمتى بود دسترسى به كلاس شما وبهرمندى از آن
  خدا شمارا قوت دهد
  مستدام باشيد

 15. من دو ماه است که در کلاسهای آنلاین استاد حسن موسوی شرکت میکنم.
  کلاسهای استاد فوق‌العاده است. استاد تمام نکات مهم راتوضیح می‌دهندوهر زمان سوالی از استاد پرسیدم در اسرع وقت باصبر و حوصله همه را پاسخ میدهند و از اینکه در این کلاسها شرکت میکنم خیلی راضی هستم.
  کلاسهای استاد آنقدرجذاب است که فرزندانم همراه من ورزش می‌کنند و این کلاس را دوست دارند

 16. سلام خدمت جناب استاد موسوی گرانقدر
  من حدودا ۳سال به توصیه فیزیوتراپم به دلیل داشتن دیسک کمر و کمرددرد، در کلاسهای پیلاتس شرکت میکردم. اما در این ۳سال کمردردم بهتر نشد و من با این مسئله درگیر بودم.
  دیماه ۹۹ با کلاسهای استاد موسوی آشنا شدم. با شرکت در کلاسهای استاد کمردرد دیگه ندارم و قدرت جسمانیم بالا رفته و هرروز ۲ پیاده روی انجام میدم.
  دم و بازدم صحیح و انجام حرکات درست رو در کلاسهای استاد موسوی متوجه شدم.
  ۱ساعت تمرین مفید که استاد تمام حرکات رو با صبر و تمام جزئیات توضیح میدن.
  میتونم بگم شرکت در این کلاس حال جسمی و روحی منو عالی کرد.
  امیدوارم کلاس همیشه برقرار باشه

 17. سلام
  من یک ماه که با استاد موسوی اشنا شدم، با حضور در این کلاس ها خستگی و گرفتگی عضلانی که در طول روز به خاطر نشستن زیاد برام ایجاد میشه کاملا رفع می شه .

  1. سلام و خسته نباشید خدمت آقای موسوی
   من چند سال درگیر التهاب مهره گردن بودم به دلیل ورزش و کار سنگین و مشکلم برطرف نمیشد وبه بی حسی انگشت رسیده بودم الان کمتر از یکماه قدرت دست هام خیلی بهتر شده ممنون از کلاس های خوبتون

 18. با سلام و تشکر از آقای موسوی
  من یک ساله کلاسهای آنلاین پیلاتس رو شرکت میکنم قبلا هم کلاس میرفتم ولی نرمشهای آقای موسوی بسیار متنوع و اصولی هست و همه عضلات رو درگیر میکنه
  ممنون از کلاس مفیدتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *