کلاس آنلاین

کلاس ورزشی آنلاین در تمام دنیا رواج پیدا کرده و افراد زیادی با استفاده از روش‌های متفاوت مانند اپلیکیشن‌های ورزشی، کانال‌ یوتیوب، صفحات اینستاگرام و… مشغول ورزش آنلاین در خانه یا هر محل دیگری هستند.

شیوع ویروس کرونا یا کووید ۱۹ باعث ایجاد تغییراتی در روال عادی زندگی همه ما شده، به همین خاطرمن هم تصمیم گرفتم تا کلاس‌ آنلاین پیلاتس را فعلا در بستر لایو اینستاگرام برگزار کنم.

کلاس آنلاین ورزش پیلاتس در خانه

این روزها و با شیوع ویروس کرونا اغلب باشگاه‌ها تعطیل شده و اگر هم باز باشد حضور در باشگاه به صلاح نیست. من هم کلاس‌های حضوری را تا بهبود شرایط لغو کردم. فعلا بهترین کار این است که ورزش را در منزل انجام دهیم!

اگر به انجام ورزش پیلاتس در خانه علاقمندید می‌توانید از مهارت من استفاده کنید. کلاس آنلاین ورزش پیلاتس من برای اکثر افراد مناسب است و شما می‌توانید به راحتی با من در منزل، محل کار یا هرجایی که امکان دارید تمرین کنید.

برنامه کلاس شامل حرکاتی بر پایه‌ی تمرینات پیلاتس و توضیحات کامل آموزشی است و شما به جمع ما که مشغول تمرین هستیم خواهید پیوست.

کلاس ورزشی آنلاین
کلاس آنلاین پیلاتس درمنزل از طریق اینستاگرام، توسط حسن موسوی

ورزش پیلاتس در خانه

این سوال بسیار از من پرسیده می‌شود که آیا انجام تمرینات پیلاتس در خانه امکان پذیر است؟ اکثر افرادی که این مطلب را مطالعه می‌کنند واقعاً می‌خواهند پیلاتس را امتحان کنند، اما تصورمی کنند برای انجام تمرینات به تجهیزات و دستگاه‌های خاص نیاز دارند.

اما برای بهره‌مندی از فواید پیلاتس نیازی به وسایل اضافی و گران قیمت نیست. پیلاتس با حداقل تجهیزات و به راحتی در خانه قابل اجرا است. تمام آنچه نیاز دارید یک زیرانداز مخصوص و مربی است که شما را راهنمایی کند.

شما می‌توانید بدون رفتن به باشگاه و از هرکجا با حداقل امکانات، پیلاتس را در منزل از تمرینات مبتدی تا پیشرفته دنبال کنید. برای نتیجه گرفتن از تمرینات پیلاتس به هیچ چیزی جز تمرکز، پشتکار و وزن بدنتان نیاز نخواهید داشت.

اگه عزمت رو جزم کردی به جمع ما ملحق شو …

کلاس ورزشی آنلاین
کلاس پیلاتس آنلاین، هرجا هستی دو روز در هفته با من تمرین کن

روش پیلاتس فِلو

در روش پیلاتس فِلو تمرین‌ها منسجم، چالش برانگیز و در عین حال روان و پویا است. روشی است بر پایه و اساس حرکات پیلاتس که با ترکیبی از توالی‌های پویا و حرکات الهام گرفته از برخی روش‌های تمرینی دیگر، توسط حسن موسوی اجرا می‌شود.

در این روش از مفهوم یادگیری دنباله‌دار و سپس گره زدن تمرینات به یکدیگر به گونه‌ای استفاده می‌شود که حرکات در بدن شما جاری و ساری ‌شود. تمرینی پیوسته، روان و هوشمندانه که تنها با دو جلسه در هفته تمرین، بدن و زندگی شما تغییراتی اساسی پیدا می‌کند.

در تمرینات فلو نه تنها یک توالی کلی وجود دارد، بلکه شما متوجه جریان خاصی بین حرکات خواهید شد. این جریان پیوسته، روان و منظم باعث باز شدن مسیر‌های انرژی می‌شود و مرکز بدن شما را چون کوره‌ای گداخته می‌کند.

در کلاس Pilates Flow تمرینات به روانترین شکل ممکن ترکیب می‌شوند و انتقال از یک حرکت به حرکت بعدی با حساسیت خاصی جریان می‌یابد، تا بدن شما به راحتی پذیرای این جریان باشد.

این روش یک تمرین کامل و تمام بدنی است که با تمرکز ذهن، تنظیم تنفس و استفاده از قدرت درونی، شما را از هر لحاظ متعادل می‌کند و به شما امکان می‌دهد تا حرکات را در ذهن و جسم خود نهادینه کنید.

البته نباید انتظار نداشته باشید که این کلاس آنلاین دقیقا شبیه کلاس‌های دیگر Pilates باشد. اگر پیش از این پیلاتس را انجام داده باشید، مطمئناً برخی حرکات را تشخیص خواهید داد، اما به زودی متوجه خواهید شد که با روش تمرینی متفاوت‌تری روبرو هستید.

پیشنهاد می‌کنم به ما بپیوندی و تمرینی روان، پیوسته و چالش انگیز رو تجربه کنی

حسن موسوی

نمونه‌ای از تمرینات کلاس آنلاین ورزش پیلاتس

۳۰ دقیقه ویدیو آموزش پیلاتس در منزل، تمرینات پیلاتس را در منزل بدون اینکه به باشگاه بروید انجام دهید. این تمرین آنلاین بر افزایش عضلات مرکزی بدن تمرکز دارد و می‌توانید بدون نیاز به وسیله خاصی پیلاتس را در منزل تجربه کنید.

مزایای شرکت در کلاس ورزشی آنلاین

سوالی که شاید برای شما مطرح شود این است که چرا باید کلاس ورزشی آنلاین را انتخاب کنم؟

کلاس مجازی ورزش مزایای خاصی دارد، حضور در این کلاس مستلزم رفت و آمد نیست و نیاز نیست شما به باشگاه بروید، بنابراین اگر در یک کلانشهر زندگی می‌کنید، ساعت‌ها در ترافیک و آلودگی هوا نخواهید ماند.

مزیت‌ دیگر شرکت در کلاس ورزشی اینترنتی این است که شما می‌توانید هرجایی که هستید در آن حضور پیدا کنید، مثلا در محل کار یا زمانی که در مسافرت هستید.

حتی می‌توانید به صورت گروهی همراه اعضای خانواده یا دوستان در کنار هم تمرین کنید، یا می‌توانید در هر شهر یا کشوری که هستید به کلاس بپیوندید. (دوستان زیادی از نقاط مختلف دنیا در کلاس من حضور دارند.)

همچنین اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که دسترسی به باشگاه ورزشی ندارید یا کمبود وقت دارید یا به هر دلیلی نمی‌توانید از خانه خارج شوید بهترین راه شرکت در کلاس ورزشی آنلاین است.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و از آنجا که اپلیکیشن اینستاگرام روی انواع تلفن همراه، تلویزیون‌های هوشمند و لپ تاپ ها در دسترس است، پس شما با توجه به امکاناتی که دارید می‌توانید به راحتی به جمع ما بپیوندید.

درضمن این کلاس‌ها از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است. کلاس‌های حضوری که در باشگاه تشکیل می‌شود، دارای قیمت بالاتری نسبت به کلاس‌های آنلاین هستند.

نکته دیگر اینکه ویدئو هر جلسه از کلاس‌ آنلاین پیلاتس برای چندین روز در صفحه اینستاگرام اختصاصی کلاس ذخیره می‌شود و می‌توانید بدون محدویت و چندین بار ویدئو تمرین‌ها را مشاهده کنید.

کلاس ورزش پیلاتس در خانه برای خانم‌ها و آقایان توسط حسن موسوی

ثبت نام در کلاس ورزشی آنلاین پیلاتس

شرایط شرکت در این کلاس آنلاین ورزشی چیست؟

✅ این کلاس آنلاین بر پایه و اساس تمرینات پیلاتس و در روزهای دوشنبه و چهارشنبه به صورت زنده در لایو اینستاگرام برگزار می‌شود و هر جلسه از کلاس تقریبا ۵۰ دقیقه‌ است.

✅ هزینه ثبت نام برای ۹ جلسه در ماه ۱۵۰,۰۰۰ هزارتومان است.

✅ یک اکانت اختصاصی برای کلاس آنلاین پیلاتس در اینستاگرام در نظر گرفته شده که پرایوت است و فقط افرادی که ثبت نام کرده‌اند قادر به شرکت در کلاس و دیدن آنلاین تمرینات و ویدئوهای ذخیزه شده هستند.

⭕️ پس از ثبت نام وارد صفحه برگزاری کلاس در اینستاگرام شوید، دکمه Follow Request را بزنید و منتظر باشید تا درخواست شما بررسی و پذیرفته شود.

✅ دقت داشته باشید کلاس به صورت زنده یا لایو در روزهای دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۱۸ برگزار می‌شود و ویدئو تمرین در بخش IGTV اینستاگرام ذخیره خواهد ماند.

✅ اگر نتوانستید راس ساعت آنلاین شوید، ویدئو هر جلسه تمرین آنلاین پیلاتس تا آخر ماه درIGTV instageram در دسترس شما است و می‌توانید هر زمان که فرصت داشتید با آن تمرین کنید.

✅ در صورت بروز هرگونه مشکل فنی و قطع شدن لایو، جلسه جبرانی برگزار خواهد شد.

نظر برخی از دوستان عزیزی که در کلاس آنلاین پیلاتس شرکت داشتند

حسن موسوی مربی پیلاتس
مصاحبه من در روزنامه اعتماد درباره ورزش پیلاتس

فیلم تمرین پیلاتس برنامه صبحگاهی سلام صبح بخیر

تمرین پیلاتس با حضور گروه موسسه پیلاتس ایرانیان در برنامه صبحگاهی سلام صبح بخیر شبکه سه، سه‌شنبه ۴ آذرماه ۱۳۹۹ در استودیو سلام – با سرپرستی استاد مرتضی شفیعی و حضور اساتید حسن موسوی، اسدالله ایمانی، کامبیز صدوق و ناصر خان محمدی

سوالات متداول درباره کلاس آموزش آنلاین پیلاتس

ورزش پیلاتس برای چی خوبه؟

ورزش پیلاتس برای اصلاح ساختار بدن، کشیده‌تر شدن قامت، بهبود دردهای کمری و گردنی، یکپارچگی و تناسب اندام، افزایش توان تنفسی، بهبود عملکرد ریه و افزایش انعطاف پذیری بسیار مناسب است.

انجام ورزش پیلاتس در خانه شدنی است؟

انجام ورزش پیلاتس هم در باشگاه و هم در خانه امکان پذیراست. شما به سادگی می‌توانید این ورزش را در خانه انجام دهید چراکه برای انجام این تمرینات به ابزار و وسایل خاصی نیاز ندارید. تنها نیاز شما مربی کاربلد و حرفه‌ای است.

این تمرینات بر کاهش وزن تاثیر دارد؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم بله. تمرینات پیلاتس به شکل محسوسی موجب کاهش درصد چربی بدن و در عین حال حفظ و افزایش توده عضلانی شما می‌شود در نتیجه شکل و فرم بدن‌تان را تغییر می‌دهد و آن را موزون می‌کند.

کلاس‌ را از چه طریقی دنبال کنم یا ببینم؟

این کلاس پیلاتس آنلاین از طریق اینستاگرام برگزار می‌شود. برای همین کافی است اینستاگرام روی گوشی شما نصب شده باشد و از طریق گوشی، لب تاب یا تلویزیون وارد صفحه مخصوص کلاس شوید و به صورت آنلاین تمرینات را دنبال کنید.

مربی این کلاس چه کسی است؟

من حسن موسوی، مربی رشته‌های پیلاتس، تی آر ایکس و فانکشنال، دارای مدرک بین المللی تی آر ایکس و فانکشنال و گواهینامه مربی گری پیلاتس از فدراسیون ورزش‌های همگانی هستم که از سال ۱۳۹۰ مشغول به مربیگری رشته‌های ذکر شده می‌باشم و با شیوع ویروس کرونا و ایجاد محدویت‌ها، کلاس آنلاین پیلاتس را از اردیبهشت ۱۳۹۹ شروع کردم.

خیلی وقته ورزش نکردم، می‌تونم در کلاس شرکت کنم؟

سطح این کلاس متوسط است، یعنی تمرینات نه سنگین و نه سبک هستند. مضاف بر این که من در تمام طول تمرین با شما تمرین می‌کنم و توضیحات کاملی هم ارائه می‌کنم. برای همین شما بعد از یک جلسه به راحتی با کلاس هماهنگ خواهید شد.

برای شرکت در کلاس چه لوازمی لازم است؟

در اغلب جلسات تمریناتی انجام می‌دهیم که با وزن بدن صورت می‌گیرند، اما در برخی از جلسه‌ها از چوب یا وزنه هم استفاده می‌کنیم. برای همین شما با حداقل لوازم می‌توانید تمرینی اثر بخش و چالش برانگیز را تجربه کنید.

کلاس چه روزها و ساعت‌هایی برگزار می‌شود؟

این کلاس دوشنبه و چهارشنبه‌ هر هفته ساعت ۱۸تا ۱۹ برگزار می‌شود.

اگر نتونم سر ساعت آنلاین بشم چی میشه؟

اگر نتوانستید راس ساعت آنلاین شوید، ویدئو هر جلسه تمرین، تا آخر ماه در بخشIGTV در دسترس شما است و می‌توانید هر زمان که فرصت داشتید با آن تمرین کنید.

10 دیدگاه دربارهٔ «کلاس آنلاین»

 1. دو ماه هست که توی کلاسای پیلاتس آنلاین شرکت میکنم. روند کلاس به نظرم خیلی متعادل هست، نه فشار زیادی، نه ساده زیاد. تنوع جلسات هم خیلی خوبه. هر حرکت رو هم به خوبی توضیح میدن و تمام ایرادات ممکن رو پیش بینی میکنن و میگن تا حرکت رو به درستی انجام بدیم. اگر هم سوالی باشه به خوبی توضیح میدن. فک میکنم روی طرز نشستنم هم تاثیر خوبی داشته و کلا توی این دوران سخت تلاش خوبی برای سلامت بودن هست. کل روز مشتاقم کلاس شروع بشه 🙂 از نظر فنی هم، اوایل با گوشی تمرین میکردم، که یکم سخت بود ولی بعد تصویر و روی تلویزیون منتقل کردم و خیلی راحت شد.

 2. سلام
  دوماهه که پیلاتس رو شروع کردم، قبلا شدیدا کمر درد داشتم، ولی الان هیچ مشکلی ندارم، پیاده روی میکنم و میدوم، کلاس خیلی خوبیه، کلاس ها برای مدت طولانی ذخیره میشن تو پیج، و کاملا منطبق با برنامه ی خودمون میتونیم کلاسارو دنبال کنیم، زمانش هم استاندارده. هزینه ش هم واقعا خوب و به صرفه هست. آقای موسوی خیلی با صبر و حوصله نحوه ی انجام تمرینارو برامون توضیح میدن، که باعث شده خودم خیلی از خطاهامو اصلاح کنم.

 3. سلام مربی عزیز 💐
  بابت زحماتی که کشیدین خیلی ازتون ممنونم.
  کلاس ها واقعا عالی و کامل و خییلی متنوع بود و اینکه توضیحاتتون در مورد حرکات فوق العاده بود من خودم تو کلاس حضوری که قبلاً پیلاتس رفته بودم حرکات گاهی باعث درد زیاد در عضلاتم میشد اما کلاس شما اذیتم نکرد و حتی باعث تقویت عضلاتم شد اینو خودم حس میکنم و البته یکم در این یک ماه سایز هم کم کردم حرکات رو کامل با طرز صحیح و تفاوتش با طرز غلط رو توضیح میدادین این خیلی عالی بود .
  ممنننووووونم.

 4. سلام
  من از سال ۹۶پیلاتس رو شروع کردم قبلش بگم که من سیستم ایمنیم ضعیفه و دکتر گفت حتما برای اینکه عضلاتت ضعیفتر نشن یه ورزشی رو شروع کنی.با نظر مربی پیلاتس رو شروع کردم و بیشتر ناهنجاریهایی که در بد نشستن و بد ایستادن داشتم تا حدی رفع شدو از لحاظ روحیه که دیگه عالی شده بودم.تا اینکه کرونای لعنتی اومد و همه چیو خراب کرد.دیگه نمیتونستم باشگاه برم کمی تو خونه ورزش میکردم و کم کم دردهای قبلی اومد سراغم و دیگه ورزش نکردم فقط گهگاهی پیاده روی میکردم.تا اینکه با استاد موسوی از طریق یکی از دوستان آشنا شدم و دیدم خیلی خوب ورزش میدن و همه نکات رو توضیح میدن.وشدم عضو گروه ورزش آقای موسوی.ازشون تشکر میکنم و براشون آرزوی سلامتی و موفقیت دارم🙏🌺

 5. دو ساله که پیلاتس کار میکنم،مشکل دیسک گردن شدید داشتم که حل شد،برای مشکل اعصاب روزی ۷ تا قرص میخوردم که بعد از پیلاتس الان به روزی دوتا رسیده،اضافه وزن داشتم که از ۷۲ کیلو به ۶۵کیلو رسیدم،تا حالا که فواید زیادی برام داشته،کلاسهای شما هم که بی نظیره با توضیحات کامل وانرژی که به همه منتقل میکنید

 6. سلام من قبلا کلاسهای حضوری پیلاتس میرفتم یادمه روزی که پیلاتس رو برای بار اول تجربه کردم از حال خوبی که داشتم متحیر بودم تمام زوایای بدنم به چالش کشیده بود من تجربه ایروبیک رو هم داشتم ولی پیلاتس فوق العادس… کلاسهای آنلاین آقای موسوی یه تفاوتی داره واون اهمیت تنفس وتاکید زیادشون رو تنفسه… من تنفس صحیح رو اینجا یاد گرفتم..ریتم آرام حرکات هم برام جالبه وتاثیرزیادی روی کمردردم که به خاطر فاصله گرفتن از ورزش وخشکی عضلات ایجاد شده بود. داشت.
  والبته چون من حرکات رو تقریبا بلدم گاهی توضیحاتشون برام تکراریه ودوست دارم از توضیحات بکاهند و پشت سر هم تمرین کنیم.. والبته دوست داشتم با توپ پیلاتس هم تمرین کنیم که توضیحات ایشون کاملا قانع کننده بود…. و ممنونم برای توضیحات کاملشون برای رفع دردزانوهام وپای پرانتزی…
  نتیجه ی تمریناتم رو حتما میزنم ودرآخرطلب خیر وآرزوی بهترینهاروبرای ایشون خواستارم.

 7. از آذرماه ۹۹ در کلاس های آنلاین پیلاتس شرکت می کنم.
  تمرینات پیلاتس آن هم به صورت آنلاین غیر اینکه از لحاظ جسمی تاثیرات مثبت زیادی دارد به لحاظ روحی هم خیلی کمک کننده است .
  برگزاری منظم جلسات،تمرینات متنوع در هر جلسه ، امکان استفاده از تمریناتی که ضبط شده در طی ماه، توضیحات دقیق قبل از هر حرکت و….جزو محاسن کلاسهای انلاین استاد موسوی هست .

 8. سلام وقت بخیر من دیسک کمر دارم و مشکل انحراف زانو هم دارم و به خاطر شرایط کاریم دائما کمردرد داشتم و باید هرهفته فیزیوتراپی میرفتم.
  از دیماه ۹۹ در کلاسهای انلاین استاد موسوی شرکت میکنم بی نهایت روی شرایط جسمانیم تاثیر مثبت داشته. از ابتدای سال من فقط ۱بار فیزیوتراپی رفتم و مسئله دیگه ، دکتر فیزیوتراپم گفتن انحراف زانوم بهتر و کمتر شده. من به محض رسیدن به منزل کلاس آنلاین شرکت میکنم و خستگی کل روز از بین میره و روحیه ام خیلی بهتر شده.
  درنهایت کلاسهای استاد بسیار پربار و مفید هست از نظر جسمانی و روحی
  از تلاش و دلسوزی استاد گرانقدر کمال تشکر را دارم.

 9. سلام. در مورد پیلاتس من چون کوه میمرم یکی از دوستان بهم پیشنهاد کرد که برای آمادگی جسمانی این ورزش را هم انجام بدم. واقعا همینطوره چون تمام ماهیچه ها همیشه آماده و قوی میمانند و حتی بعد از کوهنوردی چون بدن خیلی کوفتگی داره خصوصا در ناحیه پاو این ورزش بعنوان ریکاوری عمل میکنه. و همیشه از ددرد کتف راست اذیت میشدم ولی با انجام این ورزش این درد از بین رفته. کلا ورزش نشاط آوری محوب میشه. استادم که دیگه حرف نداره. کلاسهای آنلاین رو خیلی ترجیح میدم. حداقل ۲ ساعت در وقتم صرفه جویی میشه و راحتر میتونم ادامه بدم. حتی غیر از آنلاین هم اگر وقت داشته باشم میشه تمرینها را انجام داد.

 10. حدود شش ساله که پیلاتس کار می‌کنم. با مربی‌های خوبی کار کردم. تفاوت خیلی بارز آقای موسوی با مربی‌های دیگه تأکید و آموزش صحیح تنفس هستش. توی این ورزش دم و بازدم صحیح خیلی اهمیت داره و من تازه یاد گرفتم که چطور باید این کار رو انجام داد. آقای موسوی بسیار بادقت درباره انجام دادن صحیح حرکات توضیح می‌دن و ورزش کردن در کلاس‌هاشون بسیار لذتبخشه. حتماً تغییر و تفاوت رو با کلاس‌هاشون می‌شه تجربه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *